Do pestrých a heboučkých zvířátek z plyše či bavlny, které navíc vlastnoručně ušijete, se Vaši děti nemohou nezamilovat. Panenku s vlásky z vlny, bude vaše holčička nosit všude s sebou a bez šaška váš malý uličník nepůjde do postele. Existuje celá řada nápadů, vzorů a střihů, kterými se můžete nechat při své tvorbě inspirovat. Můžete tak vyrobit vkusné hračky pro děti jakéhokoliv věku, od chrastítek pro malá miminka, přes mazlíčky do postýlek až po celé maňáskové divadlo. Nápady a střihy můžete buď hledat ve své hlavě, nebo se porozhlédněte v knihkupectví po knihách, které se tomuto tématu věnují. Je jich docela velké množství, takže si určitě vyberete tu, která bude nejlépe odpovídat vaším představám.
Z jakého materiálu šít?
Na šití hraček můžete krásně zužitkovat i menší zbytky látek, které se Vám doma nahromadily. Pokud si však chcete , vybírejte pokud možno z kvalitních bavlněných látek. Bude se vám s nimi dobře pracovat a také se budou dobře udržovat. Dětské látkové hračky je třeba občas strčit do pračky a u kvalitní bavlny se nemusíte bát, že by se hračka v pračce poničila. Vyhýbejte se materiálům, které nejsou prací. Berte dále v úvahu velikost hračky, vhodnější jsou určitě látky s drobnějším vzorem, který na malé hračce hezky vynikne. Skvělou variantou je i nákup připravených balíčků látek určených k patchworkovému šití, protože v nich najdete pěkné a zajímavé látky v menším množství, které k ušití hračky naprosto stačí.
Čím hračku dozdobit?
Určitě se Vám budou hodit menší i větší různobarevné knoflíky. Myslete na to, že je třeba je opravdu pevně přišít, aby nehrozilo jejich utrhnutí a vdechnutí. Dále využijete všechny možné krajky, lemovky, stuhy či zbytky vlny. Opět Vám budou stačit i menší zbytky, pokud nějaké doma máte. Vhodnější jsou opět ty s menšími vzory.